Prečo bojujem za ženy

Prečo bojujem za ženy

Často počúvam výčitky, že ženské témy, ktoré pravidelne otváram, je len taká intelektuálna vec, ktorá v skutočnosti na vidieku či v malých mestách neobstojí.

Nesúhlasím, Je vraj fajn, že máme najviac žien na kandidátke a že ako jediná strana máme aj ženskú platformu – Ženy SPOLU. Chvália nás za to aj odborníci. No zároveň počúvam, sú to také „problémy prvého sveta“. Poďme najprv vyriešiť korupciu, justíciu, mafiu v politike.

Áno, s týmto absolútne súhlasím a v PS/SPOLU máme na to aj jasný plán. No nesúhlasím s tým, že problémy žien si môžeme dovoliť riešiť, až keď všetko ostatné bude v pohode.V tieto dni som neustále v pohybe a na ceste za ľuďmi od Bratislavy po Čiernu nad Tisou, od Rabče na Orave po Dvory nad Žitavou. A viete čo?

Neférovosti čelia ženy na každom kroku. Stretávam ženy, ktoré musia v päťdesiatke odísť z práce, aby sa postarali o svojich nevládnych rodičov. Žijú z minima a utnú väčšinu spoločenských väzieb, lebo nemajú na výber. Sociálne služby na Slovensku štát roky zanedbáva a starostlivosť o slabšícha nevládnych leží na pleciach ich najbližších.

Rovnako je to v prípade mám, ktoré majú deti so špeciálnymi potrebami. Potrebné špecializované zariadenia zúfalo chýbajú a ony sú na to samy.

Stretávam ženy, ktoré mláti doma muž a ony sa boja ísť na políciu, lebo imaj tak nikto neuverí a iba sa to obráti proti nim. A ak by aj odišli, kam by šli? Pred rodinou sa hanbia, krízových centier je málo. Aj tu štát zanedbal svoje povinnosti.

„Nepracujem, nemôžem si to dovoliť. Nebolo miesto v škôlke, tak som ostala s malým doma.“ Viete, koľkokrát počúvam toto?Toto je výsek problémov, ktoré ženy po celom Slovensku riešia. Nie, nemyslím si, že sú to „kaviarenské pletky.“ Spoločnosť je len taká silná, aké silné sú jej najzraniteľnejšie články. Musíme ich problémy preto adresovať a riešiť.

Aj preto presadzujem férovejšie zastúpenie žien v politike a stojím za nimi aj s konkrétnymi riešeniami. Pokiaľ sa to však nestane plošnou prioritou politických strán, k skutočne férovej krajine nás čaká ešte veľmi dlhá cesta.

Riešenia pre férové Slovensko pre ženy a rodiny prinášame v Bode zlomu, ktorý si môžete prečítať tu: https://progresivnespolu.sk/bod-zlomu
Môj fanpage na Facebooku môžete sledovať tu: https://www.facebook.com/SimonaPetrik/
A na kandidátke PS/SPOLU ma môžete voliť ako číslo 9.

Novinky

Zostaňme v kontakte